Project Description

Filament do druku 3D PCTG+10GF od ROSA3D Filaments to ko-poliester z 10% dodatkiem włokien szklanych. Łączy w sobie zalety PCTG i unikalne cechy włókna szklanego, stając się jednym z najbardziej wytrzymałych i wszechstronnych filamentów dostępnych dla entuzjastów druku 3D.

Filament PCTG+10GF to techniczny materiał do druku 3D charakteryzujący się zwiększoną wytrzymałością na uderzenia w porównaniu do klasycznego PCTG. Jego charakterystyka czyni go idealnym wyborem do zaawansowanych zastosowań druku 3D, gdzie standardowe polimery mogą okazać się niewystarczające.

Dodatek włóknem szklanych zwiększa wytrzymałość i sztywność wydruków 3D, a także odporność na negatywny wpływ czynników zewnętrznych i chemikaliów.
Filament PCTG+10GF od ROSA3D Filaments gwarantuje bezproblemowy druk, dzięki niskiemu skurczowi, doskonałej adhezji do podłoża i możliwości druku na drukarkach 3D bez podgrzewanej komory. Dodatkowo, jego matowe i chropowate wykończenie nadaje wydrukom 3D wyjątkowe wykończenie powierzchni.

Filament PCTG + 10GF znajdzie zastosowanie w druku 3D części maszynowych, narzędzi i komponentów zewnętrznych, zarówno w prototypowaniu, jak i w sektorach specjalistycznych.
Jego unikalne właściwości sprawiają, że jest idealnym materiałem do tworzenia funkcjonalnych prototypów, specjalistycznych narzędzi, a także w produkcji małoseryjnej. W przemyśle motoryzacyjnym PCTG+10GF jest wykorzystywany do druku elementów osłon, łączników, a także obudów podzespołów elektronicznych. Filament PCTG+10GF z powodzeniem może być stosowany do produkcji obudów o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia, chemikalia oraz temperatury.

średnica

Średnica

Średnica

1.75 mm

Waga

Waga

300g

Kolor

Kolor

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

- części maszynowe,
- narzędzia,
- prototypowanie,
- elementy osłon,

JAK DRUKOWAĆ

JAK DRUKOWAĆ

Zalecana temperatura druku 250-280°C.
Zalecana temperatura stołu: 70-90°C.

Podgrzewany stół wymagany

PARAMETRY TECHNICZNE

Średnica1.75 mm
Tolerancja średnicy+/- 0,05
Tolerancja owalności+/- 0,02
Waga300g
Temperatura druku250-280 °C
Temperatura stołu70-90 °C

Więcej szczegółów, na przykład normy, na podstawie których zostały zrobione badania, znajdziesz w karcie technicznej filamentu (TDS).

PARAMETRY FIZYCZNE

Gęstość1,31 g/cm3
Wytrzymałość na rozciąganie (do zerwania)25 MPa