Jesteśmy producentem wyrobów z tworzyw sztucznych i jesteśmy świadomi wpływu naszych produktów na środowisko. Dlatego jednym z naszych głównych priorytetów są działania proekologiczne m.in. w zakresie opakowań. Na co dzień w naszej produkcji minimalizujemy negatywny wpływ na środowisko naturalne poprzez szereg rozwiązań przemysłowych, takich jak wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w tym słońca, zamknięte obiegi wody, itp. W opakowaniach naszych produktów dbamy o to, by nasze kartony opakowaniowe były proste i przyjazne środowisku. Teraz przyszedł czas na ekologiczne szpule, na które nawijany jest nasz filament.

STAWIAMY NA RECYKLING, DREWNO I LEKKOŚĆ

 Szpula wykonywana jest z polipropylenu pochodzącego z recyklingu napełnionego w ponad 30% pyłem drzewnym, któremu zawdzięcza swój brązowo-piaskowy kolor. Zastosowanie naturalnego wypełniacza pozwoliło na zredukowanie ilości tworzywa wykorzystanego w szpuli.

Dzięki wykorzystanym materiałom oraz przemyślanej budowie nasza szpula jest lżejsza o prawie 20% w porównaniu do standardowych szpul z poliwęglanu (200 gram vice 256 gram).

Wymiary są standardowe, jak w większości szpul spotykanych na rynku (200mm średnicy, 52mm otwór, 55mm grubości). 

REDUKCJA EMISJI CO2

 Produkcja  oryginalnego polipropylenu generuje prawie dwukrotnie mniejszy ślad węglowy (dla PP ok. 1,6 kg) niż najczęściej stosowanego w szpulkach poliwęglanu (dla PC ok 4,1 kg). Dodatkowo redukujemy ilość emitowanego do atmosfery CO2 wykorzystując w naszej szpuli tworzywo pozyskane w procesie przetworzenia odpadów PP. Jednak to jeszcze nie wszystkie czynniki redukujące ilość gazów cieplarnianych powstałych podczas produkcji szpuli. Włókna drewna spełniające rolę wypełniacza dodatkowo zmniejszają sumaryczny ślad węglowy. Drzewo w czasie swojego życia pochłania większą ilość CO2, od tej która powstaje podczas jego przetworzenia. Czyni to finalny wskaźnik emisji na poziomie ~0,3 kg  i tworzy najbardziej ekologiczną szpulę z tworzywa spośród dostępnych na rynku.

 Wszystko to składa się na produkt, którego produkcja generuje ponad 13 (!) razy mniej dwutlenku węgla w porównaniu z klasyczną szpulą z transparentnego poliwęglanu.

 Warto nadmienić też, że recykling polipropylenu nie wymaga żadnych zasobów wody, w przeciwieństwie do recyklingu papieru i tektury.

EMISJA CO2 – AŻ 13 RAZY MNIEJ!

TRANSPARENTNA SZPULA PC

NASZA SZPULA