Project Description

PLA High Speed to innowacyjny filament 3D, który powstał jako odpowiedź na potrzebę przyspieszenia procesu druku 3D, bez kompromisu w kwestii jakości. Ten zaawansowany materiał do druku 3D został starannie opracowany, by sprostać wymaganiom użytkowników szybkich drukarek 3D, gwarantując płynność ekstruzji. PLA High Speed to blend biopolimerów na bazie PLA (kwasu polimlekowego).

PLA High Speed, w porównaniu ze standardowym PLA, odznacza się zwiększonym płynięciem. Pozwala to na szybkie drukowanie, bez ryzyka zaburzeń w przepływie materiału czy też utraty jakości gotowego wydruku.

To doskonały wybór dla specjalistów druku 3D poszukujących efektywności i precyzji. Idealny do szybkiego prototypowania oraz modelowania koncepcyjnego.
PLA High Speed jest kompatybilny z szeroką gamą drukarek 3D, zarówno szybkich jak i standardowych urządzeń.

Ponadto filament do druku 3D PLA High Speed cechuje podwyższona udarność oraz odporność na promieniowanie UV, a także lepsza biodegradowalność. Jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala na realizację różnorodnych projektów.

Podane parametry druku stanowią jedynie rekomendacje. Dla uzyskania optymalnych wyników wydruku zaleca się dostosowanie ustawień do specyfikacji wybranej drukarki 3D oraz warunków drukowania.

Filament PLA High Speed powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu wraz z pochłaniaczem wilgoci, aby uniknąć wchłaniania wilgoci. Jeśli filament był przechowywany bez odpowiedniego zabezpieczenia, zalecane jest jego suszenie przed ponownym użyciem (warunki suszenia 50°C, 4 godz.).

średnica

Średnica

Średnica

1.75 mm

Waga

Waga

1000g, 4500g (zapakowany próżniowo z pochłaniaczem wilgoci)

Kolor

Kolor

PLA High Speed Winter White

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

JAK DRUKOWAĆ

JAK DRUKOWAĆ

Zalecana temperatura ekstruzji (prędkość standardowa) 180-210°C
(wysoka prędkość) 220-240°C
Zalecana temperatura stołu: 40-60°C
Zalecany nawiew: 50-100%

Filament można drukować na stołach niepodgrzewanych. W razie problemów z adhezją zalecamy stosowanie środka adhezyjnego.

Podane parametry drukowania służą jedynie jako wytyczne i powinny być dostosowane do specyfikacji Państwa drukarki 3D oraz warunków otoczenia. Zalecamy przeprowadzenie własnych testów w celu kalibracji optymalnych ustawień dla konkretnego modelu i materiału.

PARAMETRY TECHNICZNE

Średnica1.75 mm
Tolerancja średnicy+/- 0,03
Tolerancja owalności+/- 0,02
Waga1000g, 4500g (zapakowany próżniowo z pochłaniaczem wilgoci)
Temperatura druku180-210°C (prędkość standardowa); 220-240°C (wysoka prędkość)
Temperatura stołu40-60°C

Więcej szczegółów, na przykład normy, na podstawie których zostały zrobione badania, znajdziesz w karcie technicznej filamentu (TDS).

PARAMETRY FIZYCZNE

Gęstość1,23-1,24 g/cm3
Wydłużenie przy rozciąganiu4,5%
Wytrzymałość na rozciąganie (do zerwania)54 MPa
Temperatura odkształcenia cieplnego55°C