FILAMENTY ROSA do druku 3D

PLA (Poliaktyd) –  termoplastyczny polimer, który pochodzi z odnawialnych źródeł, w szczególności ze skrobi kukurydzianej lub trzciny cukrowej. To odróżnia materiał od innych powszechnie stosowanych tworzyw sztucznych, które są pozyskiwane poprzez destylację i polimeryzację nieodnawialnych zasobów ropy naftowej. Ponieważ PLA jest surowcem biodegradowalnym, ma tendencję do naturalnego rozpadu w ciągu około trzech miesięcy do dwóch lat (w środowisku wilgotnym i przy współudziale mikroorganizmów, takich jak grzyby, pleśnie i bakterie, czyli np w ziemi), dzięki czemu PLA jest bardzo przyjazny dla środowiska i ekologiczny.

PLA Premium NATURAL

Ciesz się łatwością i niezawodnością drukowania ! Wybierając PLA Premium możesz zapomnieć o zapchanej dyszy, zrywaniu czy problemach z podporami. Ciągła laserowa kontrola procesu produkcji pozwala uzyskać produkt, który będzie zadowalał najbardziej wymagających klientów.

Zaletą naszego PLA Premium jest możliwość wyżarzania w formie (np. w piekarniku w temp 110-120°C) w celu nadania elementom drukowanym jeszcze większej odporności na wysokie temperatury oraz zwiększając ich udarność. Wydruk przeznaczony do wyżarzania powinien być umieszczony w odpowiedniej formie, tak aby zapobiec deformacjom detalu. Wydruki PLA Premium po wyżarzeniu osiągają właściwości termiczne i mechaniczne podobne do wydruków z ABS, jednocześnie oferując przyjemniejszą alternatywę dla materiałów na bazie styrenu (nie posiadają gryzącego zapachu, który jest charakterystyczny dla ABS).

Detale wykonane z naszego filamentu wyróżniają się precyzyjnymi szczegółami (dysza od 0,4 mm), dobrą przyczepnością do stołu roboczego, bezwonnością oraz niskim poziomem skurczu (wydruk nie zawija się i nie deformuje).

Biodegradowalność polimeru PLA sprawia, że  jest to filament najczęściej wybierany przez osoby ceniące ekologiczne rozwiązania.

Filament PLA Premium wytwarzany jest z surowców, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością, zgodnie z regulacjami FDA.

PLA Premium Grey Szary (7012)

PLA Premium Blue Niebieski (5017)

PLA Premium Yellow Żółty (1018)

PLA Premium Green Zielony (6018) 

PLA Premium Red Czerwony (3020)

PARAMETRY TECHNICZNE PLA Premium

Średnica (mm) 1,75 mm
Tolerancje średnicy (mm) +/- 0,05 mm
Tolerancje owalności (mm) +/- 0,02 mm
Waga (g) 900 g
Temperatura druku (°C) 190-240°C
Temperatura stołu (°C) Nie wymaga podgrzewanego stołu (50-70°C jeśli drukarka posiada podgrzewany)
Dostępne kolory  Biały  Naturalny                 Żółty(1018)  Zielony(6018)  Czerwony(3020)                      Niebieski(5017)                        Szary(7012)   Czarny

MSDS PLA PREMIUM (PL)

MSDS PLA PREMIUM (EN)

TDS PLA PREMIUM (PL)

TDS PLA PREMIUM (EN)

INSTRUKCJA WYGRZEWANIA

ANNEALING INSTRUCTION