FILAMENTY ROSA do druku 3D

PET-G – to politereftalan etylenu modyfikowany glikolem. Zmiany w strukturze chemicznej polimeru uczyniły go bardziej przezroczystym, mniej kruchym i łatwiejszym do obróbki niż zwykły PET. Dzięki tym ulepszeniom i łatwości drukowania PET-G stał się jednym z najpopularniejszych materiałów w druku 3D. Materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością – wyższą niż ABS. Wykorzystuje się do druku uchwytów, i elementów przenoszących obciążenie. PET-G jest bardzo stabilny i chemicznie odporny na kwasy, zasady i wodę.

Filament PET-G ROSA3D

PET-G filament

Wysokiej jakości filament PET-G Premium stworzony został dla bardzo wygórowanych wymagań przemysłu. Wyjątkowa jakość materiału połączona z unikalną precyzją wykonania pozwala całkowicie wyeliminować problemy, jakie możemy napotkać, drukując na zwykłym filamencie przeciętnej jakości (zerwania materiału, zapchanie się dyszy, nierównomierny skurcz – co powoduje stratę nie tylko finansową, ale przede wszystkim kradnie bezcenny czas).   Najwyższą jakość filamentu gwarantuje nam monitorowanie procesu produkcji poprzez ciągły laserowy odczyt paramentów filamentu. Materiał ma wyjątkowo niski skurcz i jest mało wrażliwy na deformacje podczas ochładzania wydruku. Podczas drukowania, sztywny  PET-G Premium wykazuje niesamowitą precyzję nakładania warstw wyśmienitą ich przyczepność. Silne wiązanie między warstwami oznacza, wyśmienitą powierzchnię ścian bocznych pionowych wydruku. Doskonałe przyleganie warstw pozwala też drukować niemal w poziomie czy na bardzo dużym kącie nachylenia. Powyższe zalety sprawiają, że ​​nasz filament jest idealny do drukowania większych obiektów, idealny również do lekkich, cienkościennych wydruków oraz do prototypownia. Dobre łączenie się warstw sprawia że, wydruki z PET-G Premium posiadają dużą wytrzymałość, która oznacza także, że może zostać poddany różnorodnym technikom obróbki mechanicznej po drukowaniu, w tym szlifowaniu i cięciu.  PET-G Premium występuje w różnych półprzezroczystych i nieprzejrzystych kolorach, drukuje się łatwo, czysto i bez nieprzyjemnego zapachu.

Filament PET-G Premium wytwarzany jest z surowców, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością, zgodnie z rozporządzeniami Unii Europejskiej oraz regulacjami FDA.

Powierzchnia płaszczyzny bocznej: bardzo dobra do wyśmienitej (zależnie od wielkości dyszy drukującej). Im mniejsza średnica dyszy, tym powierzchnia boczna będzie gładsza. Zalecana średnica dyszy minimalna od 0,5 mm w wzwyż.

Klejenie warstw:  wyśmienite

Zastosowanie: duże i/lub bardzo precyzyjne wydruki 3D. Idealny jako części techniczne i „pracujące”.

Jeżeli potrzebujesz wykonać zwykły wydruk, gdzie nie jest wymagana wybitna dokładność i precyzja, polecamy zastosowanie materiału wysokiej jakości materiału PET-G  Standard.

PARAMETRY TECHNICZNE PET-G Premium

Średnica (mm) 1,75 mm
Tolerancje średnicy (mm) +/- 0,05 mm
Tolerancje owalności (mm) +/- 0,02 mm
Waga (g) 900 g
Temperatura druku (°C) 230-290°C
Temperatura stołu (°C) 80-100°C
Dostępne kolory Transparent,  Biały,                                  Jasnozielony (6032),                                     Ciemnozielony(6037)  Czerwony(3020),  Burgund (3004), Navy blue(5001)            Szary (7012),  Czarny

MSDS PETG PREMIUM (PL)

MSDS PETG PREMIUM (EN)

TDS PETG PREMIUM (PL)

TDS PETG PREMIUM (EN)